czy konsolidacja kredytów się opłaca

Czy konsolidacja kredytów się opłaca?

Zaciągając kredyt na nowy samochód lub mieszkanie, najczęściej bierzemy pod uwagę wyłącznie nasze potrzeby oraz aktualne możliwości finansowe. Gdy nasza sytuacja jest stabilna i łatwo radzimy sobie z terminowym płaceniem rat, chętnie bierzemy dodatkową pożyczkę na nowe meble, egzotyczną wycieczkę lub inne przyjemności. Jednak często zdarza się, że niespodziewana utrata pracy, choroba czy wypadek powoduje utratę stabilności finansowej i dotychczasowe zobowiązania zaczynają znacznie przekraczać domowy budżet. Bywa też, że to właśnie losowe zdarzenia zmuszają nas do wzięcia dodatkowej pożyczki. W takich sytuacjach szukamy często pomocy w różnych instytucjach finansowych i niejednokrotnie bierzemy wysoko oprocentowane pożyczki. W konsekwencji mamy do spłacenia kilka różnych kredytów, które okazują się zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Wówczas warto rozważyć konsolidację kredytów – proste i skuteczne rozwiązanie łączące wszystkie zobowiązania, dzięki któremu będziemy mogli płacić jedną, niższą ratę.

Konsolidacja kredytów – czy się opłaca

Opłacalność kredytu konsolidacyjnego należy rozpatrywać, biorąc pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym jest ryzyko niemożności spłaty rat na czas oraz groźba wpadnięcia w pętlę kredytową. Drugim istotnym czynnikiem jest komfort życia, który w dużej mierze zależy od poczucia bezpieczeństwa finansowego oraz możliwości, jakie co miesiąc daje większa ilość pieniędzy do dyspozycji. Jeśli mamy wątpliwości, czy opłaca się konsolidacja kredytów i pożyczek zaciągniętych w różnych instytucjach, warto wziąć pod uwagę wygodę wynikającą z możliwości płacenia tylko jednej raty zamiast wielu, a także realizacji przelewu tylko raz w miesiącu.

Są sytuacje, w których nie powinniśmy się zastanawiać, czy konsolidacja kredytu się opłaca. Na pewno warto z niego skorzystać, kiedy mamy do spłacenia kredyt zaciągnięty na niekorzystnych warunkach, takich jak wyjątkowo wysokie oprocentowanie, duża prowizja i często konieczne ubezpieczenie. W takim przypadku z pomocą doświadczonego doradcy możemy znaleźć kredyt konsolidacyjny, który sprawi, że nie tylko będziemy płacić niższą ratę, ale i całkowity koszt nowego kredytu będzie niższy. Profesjonalny doradca kredytowy nie tylko znajdzie najlepszą ofertę na rynku, ale także wynegocjuje z bankiem najbardziej korzystne warunki.

Kolejną sytuacją, w której kredyt konsolidacyjny się opłaca jest brak gotówki na realizację pilnych potrzeb, takich jak spłata prywatnych zobowiązań, drogie leczenie lub inwestycja, która pomoże generować większe lub dodatkowe zyski. Razem z kredytem konsolidacyjnym możemy otrzymać również pożyczkę, dzięki której sfinansujemy kurs umożliwiający podjęcie lepszej pracy, kupimy samochód, zrobimy niezbędny remont mieszkania lub wyjedziemy na wakacje, by porządnie odpocząć.

Czas na konsolidację

Kiedy myślimy o konsolidacji kredytów, mamy już najczęściej poważne problemy ze spłatą zobowiązań i niejednokrotnie spore zadłużenie odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. W takim przypadku nasze szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego spadają. Dlatego nie warto zwlekać. Gdy terminowa spłata rat zaczyna zagrażać naszej stabilności finansowej lub mocno obciążać budżet, to odpowiedni moment na zamianę wielu pożyczek na kredyt konsolidacyjny z jedną, niższą ratą. Taką, która nie stanowi dużego obciążenia finansowego i zmniejsza ryzyko wpadnięcia w pętlę kredytową. Kontakt z solidną, sprawdzoną instytucją finansową zatrudniającą profesjonalnych doradców to bezpieczne antidotum na kłopoty. Doświadczony doradca przygotuje optymalną ofertę i pomoże przejść szybko przez cały proces konsolidacji.

HABZA Finanse pomaga skutecznie w zdobyciu najlepszego kredytu konsolidacyjnego dostosowanego do indywidualnych możliwości finansowych każdego klienta. Działamy w oparciu o najwyższe standardy obsługi. Gwarantujemy znalezienie optymalnej oferty oraz wsparcie i opiekę naszego doradcy do czasu spłaty ostatniej raty.

Warto skorzystać z usług doświadczonej i sprawdzonej instytucji finansowej, by zyskać ofertę konsolidacji kredytów, która się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz