kredyt oddłużeniowy

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Wyniki badań statystycznych dowodzą, że coraz częściej korzystamy z wszelkich form kredytowania inwestycji i zakupów. Reklamy banków i pozabankowych firm pożyczkowych kuszą atrakcyjnością swoich ofert i prostą formą zawierania umów kredytowych. Chętnie zatem realizujemy marzenia i reperujemy swoje budżety posiłkując się zewnętrznym finansowaniem. Nadmierna ilość zaciąganych zobowiązań, brak ostrożności w zawieraniu umów oraz nieprzewidziane sytuacje losowe mogą stać się źródłem utraty płynności finansowej. 

Kiedy warto skorzystać z kredytu oddłużeniowego?

Życie obfituje w niespodzianki, których skutki nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Bywa, że jedynym sposobem na uregulowanie dotychczasowych zobowiązań jest dodatkowy kredyt, następna karta kredytowa, potem kolejna pożyczka. Nagromadzenie zobowiązań może doprowadzić do utraty stabilności budżetowej i problemy związane z logistyczną obsługą wszystkich zobowiązań. Czasem wystarczy małe potknięcie i rodzą się nowe kłopoty. W końcu okazuje się, że popadamy w pętlę zadłużeniową, z którą przestajemy sobie radzić. W takim momencie najlepiej byłoby skorzystać z konsolidacji wszystkich zobowiązań w jedną możliwą do spłaty wierzytelność. Nie zawsze jest to jednak możliwe. W wyniku opóźnień ze spłatą kolejnych zobowiązań tracimy swoją wiarygodność kredytową. Każde zapytanie o nową pożyczkę w banku czy firmie pożyczkowej niesie za sobą zmiany w zapisach historii kredytowej w BIK. Sprawia to, że warunki pozyskania dodatkowego wsparcia finansowego stają się coraz bardziej wygórowane, a niepomyślny raport BIK, czy KRD skutecznie uniemożliwia ich zdobycie, czy konsolidację. Ratunkiem dla takiej sytuacji może stać się kredyt oddłużeniowy

Co to jest kredyt oddłużeniowy i kto może się o niego ubiegać?

Pożyczki i kredyty oddłużeniowe mają za zadanie trwałe uzdrowienie sytuacji finansowej klienta. Jest to kredyt celowy, przeznaczony na spłatę w całości dotychczasowego zadłużenia. Szczegółowa analiza finansowa pozwala na ustalenie jednej, dostosowanej do kondycji pożyczkobiorcy, raty wszystkich zaistniałych zobowiązań i rozłożenie ich płatności na możliwy do spłaty, wydłużony okres kredytowania.  Może z niego skorzystać każda osoba znajdująca się w trudnej sytuacji zadłużeniowej i niekorzystnej historii kredytowej, a nawet w postępowaniu windykacyjnym i komorniczym.

Jakie dokumenty należy przygotować starając się o kredyt oddłużeniowy?

Starania o kredyt oddłużeniowy wymagają spełnienia określonych warunków. 

  • Niezbędne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających tożsamość pożyczkobiorcy.
  • Wypełnienie oświadczenia dotyczącego sytuacji materialnej i źródeł zarobkowania. Przy zawieraniu umowy w instytucji bankowej najczęściej musi ono być poświadczone pieczęcią i podpisem pracodawcy, czy dołączeniem deklaracji PIT.
  • Udokumentowanie posiadania aktywnego konta bankowego i wpływów istniejących na koncie.
  • Szczegółowy, rzeczywisty i uwierzytelniony umowami opis obecnej sytuacji zadłużeniowej. Wiąże się to z podaniem całkowitej sumy zadłużenia, liczby dotychczasowych wierzycieli i ich nazwy oraz kwo i powstały okres zadłużenia wobec każdego z nich.

Gdzie szukać pomocy w udzieleniu kredytu oddłużeniowego?

W udzielaniu kredytów oddłużeniowych wyspecjalizowało się wiele firm. Rozeznanie się w tym rynku może być niezwykle uciążliwe i pracochłonne. Kolejna wizyta w banku czy firmie pożyczkowej i staranie się o świadczenie, które często jest „ostatnią deską ratunku” dla zadłużonego klienta na pewno nie należy do łatwych i przyjemnych. Pomoc doradcy i pośrednika w tak ważnej sprawie może stać się zatem nie tylko ułatwieniem, ale wręcz wybawieniem. HABZA Finanse to grupa doświadczonych ekspertów finansowych wyspecjalizowanych w pośrednictwie kredytowym. Wieloletnia praktyka, ciągle aktualizowana znajomość rynku i dostęp do najlepszych ofert pozwalają nam na negocjacje prowadzone na szczeblu decyzyjnym. Zwiększa to wydatnie szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku i wypracowanie najkorzystniejszych warunków kredytowania. Dyskrecja w działaniu i indywidualny sposób podejścia do problemów to cechy, które pozwalają nam cieszyć się zaufaniem klienta oraz instytucji finansowych, z którymi prowadzimy negocjacje w jego imieniu. Służymy radą i wsparciem podczas całego okresu kredytowania i podpowiadamy rozwiązania gwarantujące uzdrowienie sytuacji finansowej naszych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz