Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

Z roku na rok w Polsce rejestrujemy coraz większą liczbę samochodów. Największą część z nich stanowią oczywiście auta używane, które kupujemy między sobą bądź sprowadzamy zza granicy, najczęściej zachodniej. Jednak rośnie też liczba sprzedanych i rejestrowanych samochodów nowych. Klienci coraz częściej decydują się na zakup auta prosto z salonu, którego będą pierwszymi właścicielami. Czy jest to spowodowane nagłym bogaceniem się społeczeństwa i wkrótce możemy się spodziewać, że każdego będzie stać na kupno w salonie wymarzonych czterech kółek? Byłoby bardzo miło, jednak nie do końca tak jest. Sprzedaż samochodów nowych i używanych rośnie, bo coraz bardziej popularne stają się kredyty – nie tylko gotówkowe – ale również te, które mają być przeznaczone bezpośrednio na zakup auta.

Skoro poruszamy temat liczb, warto również spojrzeć na nie z innej strony. Rośnie sprzedaż samochodów, jednak rośnie również suma niespłacanych przez Polaków kredytów bankowych. Osoby, które mają lub niedawno miały zaległości w spłatach, raczej mogą zapomnieć o pomocy tradycyjnych banków w sfinansowaniu zakupu samochodu. Czy to oznacza, że są one skazane na podróże komunikacją publiczną? Na szczęście nie. Wystarczy, że zdecydują się na kredyt samochodowy bez BIK i KRD.

Kredyt na samochód – kluczyki w pół godziny

Jeśli nasza historia kredytowa i raporty z Biura Informacji Kredytowej oraz Krajowego Rejestru Długów pozostawiają wiele do życzenia, niestety nie będziemy mogli skorzystać z oferty banków. Pomocne okażą się wówczas firmy pożyczkowe, które nie będą sprawdzać informacji w wymienionych instytucjach, a skupią się jedynie na naszej obecnej sytuacji. Warto w tym miejscu nadmienić, iż są parabanki, które owszem, sprawdzą nasz raport w BIK, ale będą bardzo łagodne w jego ocenie, a w wielu przypadkach po prostu nie wezmą go pod uwagę. Podstawą do oceny zdolności kredytowej jest nasze oświadczenie. Zostaniemy zapytani o to, ile zarabiamy, jakie są miesięczne koszty naszego życia oraz ilu członków rodziny pozostaje na naszym utrzymaniu. Informacje te posłużą do wyliczenia kwoty, na jak będzie opiewać kredyt samochodowy bez BIK i KRD. Bardzo wygodne jest to, że firmy pożyczkowe nie wymagają od nas szeregu dokumentów – nie będzie konieczne zaświadczenie o zatrudnieniu ani umowa o pracę. W zupełności wystarczy nasze oświadczenie. Analiza jest niezwykle szybka, ponieważ zazwyczaj trwa kilka lub kilkanaście minut. Jeśli nasze zarobki są dla parabanku wystarczające, otrzymujemy pozytywną decyzję kredytową, a zaraz po tym, możemy podpisać umowę kredytową. Ostatnim krokiem jest oczywiście wypłata środków.

Zabezpieczenia firm pożyczkowych

Pamiętajmy jednak, że jeśli decydujemy się na kredyt samochodowy bez BIK i KRD, firma pożyczkowa ma prawo rozliczyć nas z dokonanego zakupu. Środków z kredytu nie powinniśmy wydawać na inne cele, jedynie na ten zadeklarowany, czyli nowe lub używane auto. Niektóre firmy pożyczkowe – udzielając kredytu samochodowego – wymagają wpisania takiej informacji w karcie pojazdu. Czasem również wymagany jest depozyt karty pojazdu do chwili spłaty zobowiązania. Dlaczego? By uniknąć sytuacji, w której kredytobiorca sprzeda samochód i przestanie spłacać kredyt. Jeśli jednak zobowiązanie będzie terminowo regulowane – karta pojazdu wróci do właściciela i od tej chwili będzie możliwa sprzedaż samochodu. Wcześniej również jest ona wykonalna, jednak w pierwszej kolejności pieniądze z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę kredytu.

Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Oczywiście nikt nie zabroni nam skorzystania z oferty zwykłego kredytu gotówkowego w firmie pożyczkowej. Wówczas otrzymane środki możemy przeznaczyć na co chcemy – także na zakup auta – jednak nie idą za tym żadne ograniczenia. Karta pojazdu jest cały czas naszą własnością, a pojazd możemy sprzedać w każdej chwili. Dlaczego więc istnieją oferty kredytu samochodowego? To proste, są korzystniejsze. Jeśli klient decyduje się na kredyt samochodowy bez BIK i KRD może liczyć na lepsze warunki niż w przypadku standardowego kredytu gotówkowego w firmie pożyczkowej. Dzieje się tak dlatego, że samochód stanowi dla instytucji finansowej swego rodzaju zabezpieczenie kredytu. W zamian za to zaoferuje nam ona lepsze warunki kredytowania, dzięki którym spłata będzie łatwiejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz