Dotacje na działalność gospodarczą

Korzystne dotacje na działalność gospodarczą pozwolą Ci rozwinąć firmę lub sfinansować jej bieżącą działalność niskim kosztem. Dzięki wsparciu doświadczonych doradców Habza Finanse możesz cieszyć się atrakcyjnymi warunkami i wysoką kwotą finansowania.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek


Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.



Czym są pożyczki unijne

ikona7

Pożyczki unijne to zobowiązania udzielane z Funduszy Europejskich, charakteryzujące się niskim oprocentowaniem, a więc również niskim kosztem spłaty zobowiązania.

W naszym kraju menadżerem funduszy z Unii Europejskiej jest Bank Gospodarstwa Krajowego, w związku z czym dla przedsiębiorstw chcących zaciągnąć pożyczki unijne BGK jest dobrym źródłem informacji o aktualnie trwających programach.

Fundusze unijne dla firmy mogą być przyznawane na mniej lub bardziej ściśle określone cele. Poszczególne pożyczki unijne różnią się ponadto w takich kwestiach, jak okres kredytowania, maksymalna kwota zobowiązania, wymagania wobec kredytobiorców.

Mają jednak pewien istotny punkt wspólny, a mianowicie są one bardzo korzystne. 
Niskooprocentowane pożyczki z funduszy unijnych nie są udzielane w celu uzyskania przez pożyczkodawcę jak największego zysku. Istnieją, aby wspierać działających na terenie Unii Europejskiej przedsiębiorców, a więc również polskie firmy. Chodzi o wspomożenie mających potencjał przedsiębiorstw w przetrwaniu trudniejszego okresu bądź w zrealizowaniu kosztownych inwestycji, które pozwolą im na polepszenie swojej pozycji na rynku.


Sprawdź, czy dotacje na działalność gospodarczą to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

Pożyczki unijne a dotacje na działalność gospodarczą

ikona7

Fundusze unijne dla firmy mogą występować pod różnymi postaciami. Najczęściej spotykane rozwiązania to dotacje UE dla firm, a także pożyczki unijne. Chociaż niekiedy tych dwóch fraz używa się zamiennie, to w praktyce oznaczają one dwa zupełnie inne produkty finansowe.

Unijna pożyczka na rozwój firmy bądź na bieżące wydatki jest zwykle udzielana na atrakcyjniejszych warunkach niż analogiczne zobowiązanie w bankach komercyjnych. Wymaga zwrotu, na ogół za pośrednictwem miesięcznych rat, jak każda inna pożyczka czy kredyt.

Z kolei dotacja z UE, czyli na przykład dotacja na otwarcie działalności, jest z zasady bezzwrotna. W związku z tym może być trudniejsza do otrzymania i jeszcze bardziej rozchwytywana niż pożyczka. Takie dofinansowanie unijne dla firm nie generuje żadnych kosztów, a jedynie przynosi zyski, jest więc bardzo korzystne dla przedsiębiorców.

Czasami można spotkać się z pojęciem pożyczki bezzwrotnej – zwykle chodzi w takiej sytuacji o pożyczkę, która może nie wymagać zwrotu pod warunkiem, że zostanie spełniony określony warunek (np. przez określony czas w firmie nie dojdzie do redukcji zatrudnienia). Jednak gdyby nie doszło do jego spełnienia, zobowiązanie będzie trzeba spłacić jak klasyczną pożyczkę.

Nie należy mylić dotacji na działalność gospodarczą z UE z tymi oferowanymi bezpośrednio przez urzędy pracy, jako że te drugie finansowane są ze środków krajowych (i charakteryzują się zwykle niższą maksymalną kwotą zobowiązania niż unijne dofinansowania na start działalności).


Dofinansowania dla firm z UE – warunki otrzymania

W przypadku pożyczek unijnych dla firm występują podobne wymagania, jak w przypadku zwykłych pożyczek firmowych w bankach komercyjnych. Przede wszystkim przedsiębiorstwo musi charakteryzować się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową, a także pozytywną historią kredytową.

Zdolność kredytowa to zdolność firmy do spłaty całości zadłużenia w wyznaczonym terminie. Szacując zdolność kredytową, pożyczkodawca jest w stanie ustalić, czy prawdopodobnie pożyczkobiorca poradzi sobie z regulowaniem rat na czas. Przy wyliczaniu zdolności brane są pod uwagę takie aspekty, jak przychody firmy i ponoszone koszty, w tym inne zobowiązania finansowe.

Pozytywna historia kredytowa w praktyce oznacza zaś brak opóźnień w spłacie dotychczasowych zobowiązań. Terminowa spłata dotychczasowych pożyczek i kredytów jest dla potencjalnego pożyczkodawcy sygnałem, że firma jest rzetelna i można jej zaufać, a więc przyznać kredyt.

W niektórych przypadkach może pojawić się również kryterium stażu, aczkolwiek wiele tutaj zależy od typu zobowiązania. Przykładowo dofinansowanie unijne na otwarcie firmy takiego kryterium mieć nie będzie, jako że jest z zasady skierowane do początkujących przedsiębiorców.

Jeśli chodzi o rozmiar firmy, to poszczególne konkursy i oferty mogą mieć ograniczenia w tym zakresie. Natomiast, ogółem mówiąc, coś dla siebie powinny być w stanie znaleźć zarówno mikrofirmy, jak i wielkie korporacje. Nie są przeszkodą różnorodne formy prawne. Dostępne są dotacje dla firm jednoosobowych, z finansowania mogą też skorzystać spółki. 


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.

 

 Pomożemy Ci uzyskać dotacje na działalność gospodarczą.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.


Czy pożyczki unijne trzeba zabezpieczyć?

To, czy pożyczki unijne będą wymagały zabezpieczenia, a jeśli tak, to jakiego, zależne jest przede wszystkim od typu i kwoty zobowiązania. W przypadku produktów finansowych opiewających na większe kwoty może się pojawić potrzeba zastosowania dodatkowego zabezpieczenia spłaty, przykładowo w postaci gwarancji bankowej.

Inne często spotykane metody zabezpieczania spłaty zobowiązań to ubezpieczenie, poręczenie, wkład własny (w przypadku pożyczek na rozwój działalności), a także hipoteka. Dzięki zabezpieczeniu zmniejsza się ryzyko związane z udzieleniem pozytywnej decyzji, w związku z czym rosną szanse na otrzymanie potrzebnych środków.


Jakie dokumenty są potrzebne do i otrzymania dotacji na działalność gospodarczą?

Przed pojęciem decyzji o tym, czy przyznać dofinansowanie na rozwój firmy lub bieżące wydatki, odpowiedni organ będzie wymagał dostarczenia mu szeregu dokumentów. To, jaką dokładnie dokumentację trzeba będzie przygotować, zależy chociażby od szczegółów danej oferty, formy prawnej firmy czy kwoty zobowiązania. Inne warunki są stawiane dla osób, które interesuje dofinansowanie unijne na otwarcie firmy, a inne dla dużych spółek chcących pozyskać wielomilionowe zobowiązania inwestycyjne.

Można spodziewać się, że niezależnie od okoliczności, konieczne będzie przedłożenie dokumentów rejestrowych, zaświadczających, że firma faktycznie istnieje i działa legalnie. Ponadto mogą być potrzebne dokumenty związane z sytuacją finansową przedsiębiorstwa, w tym przede wszystkim dokumenty księgowe.

Jeśli chodzi o dotacje na założenie działalności, kredytobiorca może zostać poproszony o stworzenie biznesplanu, w którym opisze swoje plany na wystartowanie z firmą i jej rozwój. Dzięki temu łatwiej będzie ocenić, czy dany pomysł na firmę ma faktycznie szanse powodzenia. Natomiast w przypadku, gdy wybrana forma finansowania to pożyczka na rozwój działalności, konieczne może okazać się sporządzenie dokumentu opisującego wyczerpująco cel inwestycji i jej potencjalne skutki, a więc to, jak pozytywnie wpłynie ona na sytuację firmy.


Pożyczka unijna na rozwój – co trzeba wiedzieć?

ikona7

Żeby firma mogła świadczyć swoje usługi jeszcze lepiej, szybciej i sprawniej, zwykle nie obejdzie się bez różnego typu inwestycji. Dofinansowanie na rozwój firmy pozwala przeprowadzić je przy mniejszym nakładzie własnym i szybciej skalować działalność.

Dotacje na rozwój działalności można wykorzystać przykładowo na zakup nieruchomości firmowych, ich budowę lub remont. Chodzi tutaj przykładowo o nowe magazyny, centra logistyczne, hale produkcyjne czy biura. Inne popularne rozwiązania obejmują zwiększenie posiadanej floty pojazdów, wdrożenie nowych technologii i rozwiązań, a także finansowanie zakupu licencji, patentów, maszyn czy oprogramowania.

To tylko kilka dostępnych opcji – fundusze na rozwój firmy przeznaczane są także na wiele innych celów, w zależności od profilu działalności i planów danego przedsiębiorstwa. Ciekawym rozwiązaniem są chociażby dotacje na rozszerzenie działalności na inne lokalizacje (np. na wystartowanie ze sprzedażą swoich produktów lub świadczeniem usług poza granicami RP), bądź też na inny sektor. Możliwości jest naprawdę wiele – kluczowe jest więc, aby znaleźć jak najwięcej dostępnych w danej chwili opcji i wyselekcjonować tę najlepszą.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Dotacje na działalność gospodarczą – sprawdź możliwości.


Pożyczka unijna – na co jeszcze można ją otrzymać?

Dla osób prowadzących własną działalność dofinansowanie może przydać się nie tylko na cele bardziej przyszłościowe, ale także te, które trzeba zrealizować jak najszybciej. Chodzi tutaj o wydatki związane z bieżącą działalnością, z którymi przedsiębiorstwo niekoniecznie jest w stanie samo sobie poradzić.

Nawet najlepiej zarządzana firma może natrafić na trudniejszy okres, choćby z racji na nagłe pojawienie się na rynku nowego konkurenta z dużym finansowaniem, zmiany w regulacjach prawnych dotyczących danej branży czy załamanie gospodarki. Unijne pożyczki i  dotacje na działalność gospodarczą mogą w takiej sytuacji pomóc z wyjściu z kryzysu obronną ręką.

Wśród bieżących wydatków, które najczęściej finansowane są z zewnętrznych źródeł, można wyróżnić podatki, składki ZUS, rachunki, wynagrodzenia pracowników, a także zakup towarów i półproduktów niezbędnych do kontynuowania działalności (np. przedmiotów do zatowarowania sklepów czy materiałów, z których firma tworzy swoje produkty). 


Pożyczka unijna – ile wynosi?

ikona7

Pożyczki unijne dla firm są udzielane na bardzo różnorodnych zasadach, w zależności od dokładnego typu zobowiązania, toczących się bieżąco konkursów, aktualnej dostępności funduszy z UE, rozmiaru firmy, potrzeb przedsiębiorstwa i nie tylko. Dotyczy to również kwoty zobowiązania.

Ogółem mówiąc, w przypadku niewielkich firm istnieje możliwość uzyskania kwot rzędu kilkuset tysięcy złotych na cele bieżące i nawet kilku milionów złotych na różnego typu inwestycje. Kredyty unijne dla firm o większym obrocie mogą opiewać na wielokrotnie większe kwoty, a więc wiele milionów złotych. Zwłaszcza, jeśli ma to być pożyczka na rozwój firmy.

W przypadku niektórych ofert pożyczek i kredytów unijnych istnieje możliwość skorzystania z karencji w spłacie. Karencja oznacza, że przez pewien okres po zaciągnięciu zobowiązania nie trzeba jeszcze spłacać jego rat. Dzięki temu na przykład nowa firma ma czas na pozyskanie pierwszych klientów, zanim będzie musiała zacząć zwracać środki otrzymane w ramach dofinansowania dla nowych firm


Pożyczka unijna – na jaki czas?

Okres trwania pożyczek unijnych wynosi od kilku (w przypadku pożyczek płynnościowych i innych zobowiązań o charakterze relatywnie krótkoterminowym) do nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu lat (tak długi okres spłaty występuje przede wszystkim w przypadku dofinansowania na rozwój firmy, czyli pożyczek inwestycyjnych).

Elastyczny okres spłaty oznacza możliwość dopasowania wysokości rat do potrzeb i możliwości finansowych firmy. Z uwagi na atrakcje warunki, na jakich udzielane są dotacje na działalność gospodarczą z UE, niska rata i mały koszt zobowiązania nie muszą się wzajemnie wykluczać.

Jako, że pożyczki z Unii Europejskiej charakteryzują się bardzo niskim (w porównaniu do ofert z banków komercyjnych) oprocentowaniem, rozłożenie spłaty na dłuższy okres nie przełoży się tak diametralnie na ostateczny koszt pożyczki.


Pożyczka płynnościowa – czy warto?

ikona7

Dofinansowanie z Unii dla firm może przybrać formę pożyczki płynnościowej. Jak wskazuje już sama jej nazwa, jest to zobowiązanie udzielane w celu wspomożenia firmy w utrzymaniu lub przywróceniu jej płynności finansowej. Utrata płynności finansowej stanowi poważne zagrożenie dla przedsiębiorstwa, ponieważ może szybko doprowadzić do niewypłacalności, a w dalszej perspektywie do upadku firmy.

Wybierając dofinansowanie unijne dla firm mające za zadanie ochronę płynności finansowej, przedsiębiorstwo otrzymuje dodatkowy zastrzyk gotówki na bieżące wydatki i zobowiązania.

Możliwe jest spłacenie wymagalnych rat innych zobowiązań, rachunków, wypłacenie wynagrodzeń pracowniczych, uregulowanie faktur wystawionych przez kontrahentów i nie tylko, dzięki czemu firma jest w stanie dalej funkcjonować, zarabiać i pozyskiwać kolejnych klientów. 

O ile fundusze na rozwój firmy zwykle przyznawane są na bardzo skonkretyzowane cele, tak w przypadku bieżących wydatków przedsiębiorcom pozostawia się w większym stopniu wolną rękę.

Kluczowe jest jednak, aby wszelkie ponoszone wydatki były związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Dotacje na działalność gospodarczą – dowiedz się jak uzyskać.


Kto może otrzymać dotacje na nową firmę?

ikona7

W Polsce realizowane są w dowolnym momencie dziesiątki różnych programów i konkursów, w ramach których oferowane jest dofinansowanie dla nowych firm. Dokładne warunki pozyskania środków zależą więc od specyfiki oferty.

Niektóre propozycje kierowane są do ściśle wskazanych grup: mieszkańców konkretnych regionów lub obszarów (np. wsi), wykonawców określonych zawodów (chociażby rolników), osób należących do wyznaczonej grupy wiekowej, niedawnych absolwentów szkół wyższych czy bezrobotnych. Inne mają charakter bardziej otwarty i są dostępne dla szerszej gamy potencjalnych przedsiębiorców. 

Ponadto dotacja na nową firmę może pozwolić na stworzenie biznesu z dowolnej branży bądź być nakierowana na rozpoczęcie działalności w wyznaczonej niszy (na przykład takiej, na której szczególnie zależy danemu województwu – w Polsce wiele ofert dofinansowania z UE ma bowiem zasięg wojewódzki).

W związku z tym niezależnie od tego, czy interesują kogoś dotacje na założenie firmy dla pracujących, czy też bardziej odpowiednią opcją będzie dla niego bezzwrotna pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla bezrobotnych, jest szansa, że uda się znaleźć odpowiednią ofertę. 


Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

  • Odpowie na Twoje pytania
  • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
  • Pomoże w wypełnianiu wniosku
  • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

  • Miesięczna rata:
  • Całkowita kwota do zapłaty:
  • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

  • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
  • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
  • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
  • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
  • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
  • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
  • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
  • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
  • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Dotacje na działalność gospodarczą

Na naszym blogu



Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek