Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Założenie działalności gospodarczej to dla wielu osób milowy krok w kierunku niezależności i poprawy sytuacji finansowej. Własna firma to spełnienie marzeń o byciu swoim szefem i samodzielnemu decydowaniu w różnych sytuacjach. Jednak otwieranie swojej firmy nierozerwalnie wiąże się z wydatkami, w niewielu przypadkach nie jest potrzebna żadna inwestycja. Dobrze, jeśli mamy oszczędności, które pozwolą nam na realizację marzeń o własnym biznesie, jednak wielu ludzi decyduje się na rozpoczęcie działania “na swoim” nie posiadając żadnego zaplecza finansowego. Czy to możliwe? Jak uzyskać kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności? Zapraszamy do zapoznania się z naszym małym poradnikiem.

Projekt przekształcaj w działanie

Najważniejsze jest to, by podjętej decyzji nie odkładać w nieskończoność. Jeśli planów nie zrealizujesz od razu – z każdym dniem maleje szansa na to, że kiedykolwiek odważysz się porzucić etat i otworzyć swój biznes. Zacznij od uporządkowania swoich działań i spisania wszystkiego, co może być przydatne na drodze do twojego sukcesu. Z pewnością jednym z najważniejszych dokumentów, jaki stworzysz, będzie twój biznesplan. Możesz w nim zawrzeć wszystko to, co już wiesz i czego jeszcze powinieneś się na temat prowadzenia działalności dowiedzieć. Wypisz firmy o podobnym profilu, które już działają na rynku. Przejrzyj ich strony internetowe, oceń strategie działania. Może na podstawie obserwacji uzyskasz kilka cennych spostrzeżeń i wdrożysz je u siebie? Sporządź również listę rzeczy, które są ci potrzebne do prowadzenia biznesu i już je posiadasz. Oczywiście będzie konieczny też spis tych, które są niezbędne i dopiero musisz je pozyskać. Policz, ile kosztują i jaką sumą na ich zakup dysponujesz. Nie zapominaj o ważnych rzeczach, które czasem mogą wydawać się zbędne, bo tak naprawdę to one mogą generować największe wydatki, np. legalne oprogramowanie komputera, na którym będziesz pracować, czy licencja na wiele programów, z których będziesz korzystać. Następnie sprawdź, jakiej sumy brakuje ci do tego, by móc wystartować z własną firmą i realizować zamierzone strategie działania. Kiedy już dowiesz się, ile dokładnie potrzebujesz – rozpocznij działanie, które ma na celu zebranie tych pieniędzy. W polu Twojego zainteresowania zapewne znajdzie się kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności.

Kredyt na start – co robić, gdzie szukać, jak się przygotować?

Do niedawna brak pieniędzy często był w stanie pogrzebać marzenia o własnej firmie. Niewiele banków decydowało się pomagać przedsiębiorcom, którzy dopiero otworzyli własną działalność i nie mogą pochwalić się przynajmniej kilkoma miesiącami uzyskiwanych dochodów. Obecnie sytuacja się zmieniła i coraz więcej instytucji finansowych decyduje się na wsparcie tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem. Co zrobić, by taki kredyt uzyskać?

  1. Zadbać o swoją zdolność kredytową. Jeśli będziemy właścicielami jednoosobowej działalności gospodarczej, ocena zdolności kredytowej i ryzyka będzie opierać się na naszych dotychczasowych doświadczeniach z bankami. Dlatego warto regulować w terminie wszystkie raty i nie odbiegać od harmonogramu spłat. Wzorowo będzie, jeśli nasze obecne zobowiązania nie wyczerpują w całości naszej zdolności kredytowej.
  2. Sprawdzać oferty przed wnioskiem. Kiepskim pomysłem jest wnioskowanie o kredyt w każdym poszczególnym banku. Zdecydowanie należy zacząć od tego, by pozyskać ofertę, na podstawie której wybierzemy najlepszy i właściwy bank. Zbyt wczesne i częste składanie wniosków, w dodatku narażonych na decyzję odmowną, może się skończyć całkowitym brakiem zdolności kredytowej. Wówczas będziemy musieli odczekać sporo czasu, zanim poprosimy bank powtórnie o pomoc.
  3. Poszukać wsparcia u profesjonalisty. Oferta kredytów na start jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Niektóre banki proponują pomoc od pierwszego dnia działalności, inne wymagają potwierdzonego dochodami działania firmy w czasie co najmniej kilku miesięcy. Dlatego warto skontaktować się z doradcą, który pomoże w wyborze odpowiedniego finansowania, sprawdzi umowę kredytową i da poczucie bezpieczeństwa. Otworzenie własnej firmy to nowy początek w życiu i powinien być dla nas chwilą jak najmniej stresującą.

Jak więc widać, kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności może okazać się strzałem w dziesiątkę i pomocą w rozkręceniu wymarzonego, własnego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz